تبلیغات همواره بخش جدایی ناپذیر هر کسب و کاری بوده است و امروزه به دلیل گسترش بیشتر مشتریان و امکان خدمت رسانی جهانی ، اهمیت آن بیش از پیش شده است. شاید از نگاه شما ، تبلیغات اصلا اثری نداشته باشد. شما روزانه تبلیغات زیادی را در تلویزیون ، رادیو و یا بیلبورد های داخل خیابان می بینید ولی به آنها توجه نمی کنید ، اما این پایان کار نیست.

تبلیغات و بازاریابی یکی از مهمترین قسمت های تشکیل دهنده هر کسب و کاری می باشد. امروزه دقیق ترین نکات روانشناسی در تبلیغات گنجانده می شود تا علاوه بر تاثیر ظاهری ، بر ضمیر ناخودآگاه شما نیز تاثیر گذارد. با این اتفاق شاید شما به یک تبلیغ اهمیت ندهید و تنها از کنار آن عبور کنید اما اگر روزی به آن نوع محصول نیاز داشتید ، به صورت ناخودآگاه انتخاب شما محصول تبلیغ شده است ، چرا که برای شما آشنا است و به آن احساس اعتماد دارید.

امروزه اثر گذاری تبلیغات به صورت کامل به اثبات رسیده است و شرکت های مختلف در پی انجام تبلیغات از روش های گوناگون هستند. روش هایی مثل تبلیغات تلویزیونی ، تبلیغات رادیویی ، تبلیغات پیامکی ، تبلیغات بیلبورد ، تبلیغات کاغذی به صورت تراکت و … . اما نکته ای که وجود دارد هزینه های شدید تبلیغات است به صورتی که تبلیغ چند ثانیه ای قبل از بخش یک فوتبال تا چند میلیون تومان برای شما آب می خورد.

نکته مهم دیگری احتمال اثر گذاری تبلیغات است. اگر به صورت مناسب و اصولی تبلیغات نکنید امکان دارد درصد کمی از هزینه های تبلیغات شما در فروش محصولات جبران شود و به جای سود ، تبلیغات به شما ضرر برساند. بنابراین تصمیمات برای شیوه های تبلیغات و بازاریابی اصلا آسان نیست و در هر سازمان خوب واحد های تخصصی برای این امر تشکیل می شوند.

اما اگر در شروع کسب و کارتان هستید و نمی توانید هزینه و ریسک زیادی برای امر تبلیغات کنید ، می توانید از یک روش بسیار موثر و پربازده با هزینه و ریسک کم استفاده کنید. تنها کافی است یک وب سایت تبلیغاتی ارزان برای این کار داشته باشید. اما نه هر وب سایتی. شما باید یک وب سایت کاملا تخصصی برای تبلیغات داشته باشید. خوبی داشتن طراحی سایت تبلیغاتی ارزان این است که اگر بتوانید به خوبی امر تبلیغات را انجام دهید می توانید به یک کانون تبلیغاتی برای سایر شرکت ها و کسب وکار ها تبدیل شوید تا آنها آگهی های خود را در اختیار شما بگذارند و وب سایت شما به دلیل کارایی بالای خود ، بتواند نیاز های آن صاحبان کسب و کار را بر آورده کند.

یک وب سایت تبلیغاتی باید دارای حداقل امکانات و ویژگی هایی باشد که عبارتند از :

  • ظاهر گرافیکی زیبا و جذب کننده کاربر
  • امکان دسته بندی تبلیغات در موضوعات مختلف
  • امکان معرفی کامل شرکت های آگهی دهنده به صورت پروفایل های جداگانه و مرتب
  • امکان قرار دادن آگهی های تبلیغاتی برای شرکت ها
  • امکان قرار دادن فایل های چند رسانه ای
  • امکان نمایش مکان های مورد نظر بر روی نقشه های اینترنتی مانند گوگل مپ
  • امکان قرار دادن آگهی ها در طرح های مختلف با توجه به موقعیت مکانی و طول زمان نمایش آگهی
  • امکان مدیریت بازدید کنندگان و ارسال جدیدترین آگهی مرتبط با علاقه شان از طریق ایمیل و یا پیامک
  • امکان پشتیبانی از کاربر و اتصال کاربران به آگهی دهندگان در صورت نیاز
  • و…

 

یکی از بهترین راه های پربازدید کردن وب سایت تان ، بهینه سازی مناسب آن برای موتور های جستجو است. این بدان معنا است که اگر کسی در گوگل عبارت وب سایت تبلیغات را جستجو کرد ، نام وب سایت شما در صفحه اول نتایج گوگل نمایش داده شود. مجموعه اقداماتی که می تواند منجر به این نتیجه شود بهینه سازی(سئو) نام دارد که به صورت تخصصی بر روی طراحی مناسب و بهینه وب سایت تان برای موتور های جستجو می پردازد. علاوه بر سئو ، مسائل فنی و پنهان دیگری نیز وجود دارند که در کیفیت و کارایی وب سایت شما نقش بسزایی دارند. به عنوان مثال وب سایت شما باید سریع باشد و کاربر زمان زیادی را برای مشاهده وب سایت و مرور بین صفحات آن منتظر نماند.