موجودیت های HTML


در بخش موجودیت های html که باید آموخت برای استفاده از آن ها در فایل html باید از حروف معادل آنها استفاده کرد تا هر برای هر مرورگری کدنویسی شما دارای مفهوم روانتری باشد در ادامه کاراکتر های پر استفاده را به آنها پرداخته ایم.

موجودیت های HTML

بعضی از کارکترها در زبان html مانند “>”یک معنای خاصی دارند و از این جهت نمی توان از آن ها در متن استفاده کرد. برای نشان دادن علامت بزگتر”<“باید از یک موجودیت کارکتر استفاده شود.

موجودیت های کاراکتر

اگر بخواهیم مرورگرها علامت های مانند علامت سوال و کوچکتر بزرگتر نمایش داده شوند باید در منبع کد html موجودیت های کارکتر را وارد کنیم.

موجودیت کارکترها سه بخش دارد:اولین علامت “&”،دیگری موجودیت اسم یا علامت”#” و یک موجودیت عددی و در پایان یک “;”است.

برای نمایش یک علامت کوچکتر در html باید به صورت  60#& نوشت.

استفاده یک شماره به جای یک نام این است که بهتر در ذهن می ماند واین که بیشتر مرورگرها از اعداد پشتیبانی می کنند و نکته مهم اینکه موجودیت ها حساس به حروف بزرگ کوچک هستند.

فاصله بدون شکست

یکی از پر استفاده ترین موجودیت کارکترها در html فاصله بدون شکست است.زبان html  به طور عادی فاصله ها را در متن کوتاه خواهد کرد،اگر در متن خود ده فاصله قرار دهید 9 تای آنرا html حذف می کند وبرای اضافه کردن فاصله مورد نظر خود باید از موجودیت کارکتر ;nbsp& استفاده نمایید.

موجودیت کاراکترهای پر استفاده در html

نتیجهتوضیحاتنام موجودیتشماره موجودیت
<کوچکتر از;&lt;&#60
>بزرگتر از;&gt;&#62
فاصله بدون شکست;&nbsp;&#160
علامت کتیشن;&quot;&#34
&آمپرسند;&amp;&#38
آپاستروف;&apos(در IE کاربرد ندارد);&#39

ادامه موجودیت کاراکترهای پر استفاده

نتیجهتوضیحاتنام موجودیتشماره موجودیت
©حق کپی;&copy;&#169
×ضرب;&times;&#215
¢cent;&cent;&#162
®علامت ثبت شده;&reg;&#174
¥ین;&yen;&#165
£پاوند;&pound;&#163
§بخش;&sect;&#167
÷تقسیم;&divide;&#247

برای دیدن بیشتر موجودیت کارکترها می توانید با یک جستحوی ساده درموتور جستجوگر خود خیلی راحت به آن ها دسترسی داشته باشید.

محمد علی برجیمشاهده نوشته ها

فعالیت های خود را از سال ۱۳۸۴ شروع کردم ، در ابتدا شروع فعالیت فقط به موضوع تحلیل داده ها و ایده پردازی می پرداختم ، اولین وبلاگ خود را در بلاگفا ایجاد کردم و ایده های خود را در زمینه تکنولوژی در وبلاگ ثبت کردم ، در سال ۱۳۸۶ با کد نویسی و سفارشی سازی قالب های HTML آشنایی پیدا کردم و علاقه خود را در زمینه طراحی سایت یافتم ، در همان زمان سایتی را با PHP NUKE با موضوع موسیقی راه اندازی کردم . باز خورد مناسبی داشت و این موضوع باعث شد ، تا اشتیاقم هر روز نسبت به روز قبل بیشتر شود . همواره در پی کسب اطلاعات بیشتر بودم . از طریق اتاق های گفتگوی یاهو مسنجر با دوستانی آشنا شدم و با انها به تبادل نظر می پرداختم.در سال ۱۳۹۰ از طریق یکی از دوستان ( یاهو مسنجر ) در اصفهان با جناب اقای صدرالدین رحمتی در دامغان آشنا شدم ، با ایشان در سال ۱۳۹۱ شرکت وب گستران افق را بصورت سهامی خاص تاسیس کردیم ، تا سال ۱۳۹۸ با هم همکاری و تجربه های بسیار خوبی داشته ایم ، در مهرماه سال ۱۳۹۸ شرکت پردازش هوشمند علاءالدین به کمک دوستان عزیز ( حسین طالبی و شایان سعیدی ) تاسیس و به فعالیت خود در این شرکت ادامه می دهم

۳ دیدگاه ها

    • دیدگاهتان را بنویسید

      نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *