مقدمه آموزش html


آی وب سایت با توجه به نیاز های جامعه امروز اقدام به ارائه آموزش html کرده است.بنابراین اولین مقاله را با مقدمه آموزش html شروع می کنیم در صورتی که در پایان مقاله سوالی برایتان پیش آمد در قسمت نظرات آنرا مطرح فرمایید.

مقدمه آموزش html

تعریف یک فایل html:

  • فایل html  با پسوند htm  یا html  ذخیره  و شناسایی می شود.
  • کلمه html  مخفف فراتر از متن ساده به همراه تصویر است.(hyper text markup language)
  • فایل html  دارای برچسب هایی می باشد ساختار آن را می سازد.
  • فایل html  میتواند با ویرایشگر متن notepad ساخته یا ویرایش شود.

برای شروع کار مثال زیررا انجام دهید

متن زیر را در ویرایشگر متن خود (notepad )تایپ یا کپی کنید.

<html>
<head>
<title>title of page </title>
</head>
<body>
This is my first home page.<b> This text is bold </b>
</body>
</html>

فایل را با عنوان “test.htm” در سیستم خود ذخیره کنید.
فایل ذخیره شده را باز کنید،اگر به صورت پیش فرض مرورگر شما باز نشد مرورگر اینترنت خود را باز کنید، از منوی فایل گزینه “open” یا را انتخاب کنید و فایل مورد نظر را انتخاب کنید و آنرا باز کنید یا به طور ساده تر فایل را درون مرورگر خود درگ کنید.

 

توضیحات و عملکرد کدها

 

اولین برچسب در فایل html  ،برچسب <html> است مرورگر شما وقتی این فایل را اجرا میکند میفهمد که این فایل یک فایل html  است.و در انتهای کد با برچسب </html> به اتمام میرسد و مرورگر میفهمد که انتهای کد شما است.

برچسب بعدی head یا در واقع پاصفحه پیج شما است که با استفاده از برچسب<title> میتوان عنوان صفحه خود را تعیین کنید.

اگر توجه کنید کلیه برچسب ها در زبان html  یک آغاز و یک پایانی دارد که پایان آن با / تعیین می شود.

برچسب <body>  یا در واقع بدنه اصلی سایت شما است که هر چیز که میخواهید در پیج شما نمایش به کاربر داده شود باید داخل این برچسب قرار داده شود.

برچسب <b> برای توپر کردن یا برجسته کردن متن است که همان bold  کردن است.

 

چرا پسوند htm. یا html.؟

وقتی شما فایل را با این پسوند ذخیره می کنید ،سیستم شما درک میکند که این فایل از نوع html  است و هدف اصلی کلی پسوند دار کردن فایل ها سازماندهی فایل ها در سیستم و شناسایی راحتتر فایلها به رایانه است. فایل را با پسوند htm  ذخیره کنید ولی بهتر است از پسوند html  برای امنیت بیشتر استفاده کنید.

چگونه فایل html  را ویرایش کنیم:

نرم افزار های مختلفی  مانند FRONT PAGE,Claris Home Pageجهت ویرایش و ساخت فایل html  وجود دارد ولی برای شروع پیشنهاد می شود که از ویرایشگر ویندوز notepad  استفده کنید.

 

محمد علی برجیمشاهده نوشته ها

فعالیت های خود را از سال ۱۳۸۴ شروع کردم ، در ابتدا شروع فعالیت فقط به موضوع تحلیل داده ها و ایده پردازی می پرداختم ، اولین وبلاگ خود را در بلاگفا ایجاد کردم و ایده های خود را در زمینه تکنولوژی در وبلاگ ثبت کردم ، در سال ۱۳۸۶ با کد نویسی و سفارشی سازی قالب های HTML آشنایی پیدا کردم و علاقه خود را در زمینه طراحی سایت یافتم ، در همان زمان سایتی را با PHP NUKE با موضوع موسیقی راه اندازی کردم . باز خورد مناسبی داشت و این موضوع باعث شد ، تا اشتیاقم هر روز نسبت به روز قبل بیشتر شود . همواره در پی کسب اطلاعات بیشتر بودم . از طریق اتاق های گفتگوی یاهو مسنجر با دوستانی آشنا شدم و با انها به تبادل نظر می پرداختم.در سال ۱۳۹۰ از طریق یکی از دوستان ( یاهو مسنجر ) در اصفهان با جناب اقای صدرالدین رحمتی در دامغان آشنا شدم ، با ایشان در سال ۱۳۹۱ شرکت وب گستران افق را بصورت سهامی خاص تاسیس کردیم ، تا سال ۱۳۹۸ با هم همکاری و تجربه های بسیار خوبی داشته ایم ، در مهرماه سال ۱۳۹۸ شرکت پردازش هوشمند علاءالدین به کمک دوستان عزیز ( حسین طالبی و شایان سعیدی ) تاسیس و به فعالیت خود در این شرکت ادامه می دهم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *