طراحی سایت تک صفحه ای

 

طراحی سایت تک صفحه ای در این مقاله خواستاریم شما را با توضیحات طراحی سایت به صورت تک صفحه ایی آشنا سازیم با ما همراه شوید. در هر زمانه

ای باتوجه به نیازها، سلیقه‌ی کاربران و استفاده های مختلف ممکن است  استقبال از کالا ها به شکل متفاوتی انجام شوند.

این قانون درباره استفاده از سایت های تک صفحه ای هم صدق می کند. علیرغم اینکه در گذشته چندان متداول و محبوب نبودند، اما با تغییر شرایط به یکی

از ترند های طراحی تبدیل شدند.

در دنیای طراحی وب، سایت‌های تک صفحه ای (One-Page Sites) با سرعت زیادی در حال همه گیر شدن هستند. وقتی می گوییم سایت تک صفحه ای

دقیقا چه سایتی مد نظرمان است؟

امروزه بسیاری از طراحان وب سایت از صفحات تک صفحه ایی استفاده مینماند زیرا بسیار تمیز و ساده میباشد. و یک طرح کاملا تاثیر گذلر میباشد.

خصوصا باعث می شود مخاطبان هم با حجم اطلاعات مختصر اما مفید روبرو شوند و احتمالا حوصله بیشتری برای مطالعه محتوای سایت شما خواهد داشت.

قالب سایت تک صفحه ای :

اغلب سایت ها به گونه‌ای طراحی می‌شوند که صفحات با حداقل اسکرول عمودی ایجاد گردد و کاربر توسط آیکن‌ها و یا منوهای طراحی ‌شده به بخش‌های مختلف راهنمایی شود.

. با ابداع موبایل‌های لمسی و تبلت، بکارگیری اسکرول و حرکت صفحات به شکل عمودی یا افقی جذاب‌تر از کلیک روی منوها گردید. در این بین طراحی وب

سایت تک صفحه ای که همه اطلاعات آن در یک صفحه بارگذاری شده است و تنها به سمت عمودی یا افقی حرکت دارند مورد استقبال قرار گرفت.

دید بصری افراد به سایت ها هر روز در حال تغییر و تحول است. سایت هایی که بسیار شلوغ طراحی می‌شوند و حجم وسیعی از اطلاعات را بارگذاری

کرده‌اند، چشم‌نواز نیستند و اغلب کاربر را خسته می‌کنند.

بیان مطالب به شکلی صریح، واضح و قابل دسترس از خصوصیات دیگر قالب سایت تک صفحه ای می‌باشد. کاربر در استفاده از این وب سایت گیج

نمی‌شود و تمامی اطلاعات را به ‌راحتی دریافت می‌کند.

درضمن به دلیل خلاقیت‌هایی که در ارائه این تک صفحه صورت می‌گیرد، جذابیت و چشم‌نوازی،‌ چاشنی طراحی خواهد شد. صفحه آرایی و چیدمان به ‌

صورتی متفاوت و تغییر تصاویر یا جابه‌جایی المان‌ها در هنگام اسکرول خوردن به پایین و بالا به جذابیت این نوع سایت‌ها می‌افزاید.

این راهنما به شما کمک میکند که چگونه وب سایت نک صفحه ایی ایجاد نمود :

  •   تصمیم بگیرید که آیا برای کسب‌وکار شما مناسب است یا نه :

دو دسته بندی کلی برای سایت ها درنظر بگیرید: تک صفحه ای یا استاندارد. بسته به نوع کسب و کارتان و اینکه چه ویژگی‌ها و اولویت‌هایی که برای وب سایت خود دارید، مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.

سایت های تک صفحه‌ای طراحی های قوی دارند که دو فاکتور جذابیت بصری و سازماندهی مناسب در آنها رعایت شده است.

  •  برای محتوای خود برنامه داشته باشید  

اگر تصمیم گرفتید که این فرمت برای شما مناسب است، می‌توانید به روش های مختلفی ساخت آن را شروع کنید. اول، باید تمام محتوای خود را به طور راهبردی مشخص کنید.

ایجاد سایت تک صفحه ای یک فرصت عالی برای کنترل دقیق سایت تان است. با این سلسله‌مراتب شروع کنید:

بازدیدکنندگان به یک سفر دعوت شده اند. سفری به سرزمین شما. ابتداعا با یک پیام یا شعار آنها را تحت تاثیر قرار دهید (همان چیزی که بیننده قبل از رفتن به وب سایت شما با آن مواجه خواهد شد).

  •  یک قالب برای سایت انتخاب کنید :

زمانی که برنامه ای برای محتوای خود تهیه کردید، به یک الگو نیاز دارید که شما را در مسیر درست قرار دهد، از جمله هدر مناسب، منو، نوارها و ستون‌ها، قسمت مربوط به شبکه های اجتماعی و یک فوتر استاندارد. قالب های زیادی در وبزی وجود دارند.

  •  از افکت و انیمیشن استفاده کنید.

افکت پارالاکس به شما کمک می کند که المان های خودتان (مثل متن ها، عکسها، دکمه ها و…) را به صورت شناور دربیاورید. به این معنی که پس زمینه یک بخش از سایت شما، ثابت می ماند و این المان ها هستند که حرکت می کنند.

  •  اهمیت فوتر در سایت شما :

یک فوتر در پایین وب سایت شما وجود دارد. فوتر اصطلاحا آخرین قسمت سایت شماست. اکثر مردم وقتی که به دنبال اطلاعات مهمی چون شناخت اجمالی یک مجموعه هستند، به این قسمت مراجعه می کنند.

  •  سئو را در نظر بگیرید.بهینه‌سازی موتور جستجو ( SEO ) یکی از عناصر مهم هر وب سایت است. برای هر کسی که می‌خواهد در اینترنت دیده شود، سئو از نان شب هم واجب تر خواهد بود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس : 02128422293